Başa Dön
Tekin Ustadan Efsane Lezzetler
Blog
Kokoreç Yapımında Püf Noktalar
Kokoreç Yapımında Püf Noktalar
17.09.2020 00:00:00

Kokoreç yapımı usta kişilerin ellerinden çıkar. Doğal olarak hemen herkesin ortaya iyi bir kokoreç ç ıkaramayacağını söylemek isteriz.

İyi ve aynı zamanda da lezzetli Kokoreç olması için,  püf noktalara mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde Kokoreç istediğiniz lezzet de olmayacaktır. Sizlerde  olabildiğince Kokoreç yapımında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir sahibi olmalısınız. Kokoreç püf noktalarına bakıldığı zaman ise yalnızca kuzu ile sınırlı bir durum olmadığını söylememiz gerekir. Lezzetli özelliğe sahip olan bir kokoreçl mutlaka süt kuzusundan yapılmalıdır. Aynı zamanda da odun ateşinde mutlaka pişmesi gerekir. Kokoreç için önemli olan noktalardan biri de odun ateşinde pişmesidir. Odun ateşinde kokorecin mutlaka ağır şekilde pişmesine dikkat edilmelidir. Bu şekilde pişirildiği taktirde ise doğal olarak aradığınız lezzeti çok kolay şekilde yakalama şansına sahip  olmaya başlayacaksınız.

Süt Kuzusundan Yapılmalıdır

İyi ve aynı zamanda da kaliteli Kokoreç denildiği zaman süt kuzusundan yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Özellikle burada etin nasıl  olacağı da  büyük önem arz eden faktörlerden biri olarak karşımıza çıkar. Yaşlı olmaması ve taze seçilmesi gerekir. Eğer ki bu noktalara dikkat edilirse haliyle Kokoreç daha da lezzetli bir hale dönmeye başlamış olacaktır. Süt kuzusu, kokoreç ustalarının tercihlerinden de biri olrarak karşımız çlıkar. Bu sayede sonuç olarak da aradığınız lezzeti kolayca yakalama şansına sahip olursunuz.

Mezbah Yakın Olmalı

İyi bir kokorecin sırlarından biri de Mezbah yakın olmasıdır. Bu sayede daha da kaliteli ve bir o kadar da lezzetli ete sahip olma şansı ortaya çıkar. Tüm bunların yanı sıra kokoreç doğru kalınlıkta doğranıp hazırlanması gerekecektir. Aynı zamanda da kokorecin pişirilmesi bir diğer dikkat edilmesi gereken önemli püf noktalar arasında yer alır.  Bu sayede kokoreç yerken aradığınız lezzete en kolay şekilde sahip olmaya başlarsınız. Lezzetli özelliğe sahip olan bir kokoreçle mutlaka süt kuzusundan yapılmalıdır. Aynı zamanda da odun ateşinde mutlaka pişmesi gerekir. Kokoreç için  son derece diyebileceğimiz önemli olan noktalardan biri de odun ateşinde pişmesidir. Odun ateşinde kokorecin mutlaka ağır şekilde pişmesine dikkat edilmesi gerekir.

Diğer İçerikler