Başa Dön
Tekin Ustadan Efsane Lezzetler
Blog
TATLILARIN KRALI KÜNEFE  TEKİN USTA DA YENİR
TATLILARIN KRALI KÜNEFE TEKİN USTA DA YENİR
8.03.2019 00:00:00

Yemekten sonra enerjimizi yükselten, yüzümüzü güldüren ve moralimizi düzelten ‘tatlı’ olmadan olmaz. Tatlı denilince aklımıza ilk gelen ve Türk Mutfağı’nın zenginliğini gözler önüne seren aşureden baklavaya, sufleden helvaya, profiterolden kazandibine, fırın sütlaçtan kadayıfa kadar pek çok tatlı çeşidi lezzet severlerin iştahını kabartmaya devam ediyor. Bu tatların içinde öyle bir muhteşem bir lezzet daha var ki her görenin aklını başından alan, yiyenlerin asla tek bir porsiyonla yetinmediği ‘Künefe’den bahsetmeden geçmeyelim.  

Türk Mutfağı’nın vazgeçilmez lezzetlerinden künefe geleneksel tatlılarımız arasında yıllardır zirvede yer alıyor. Nasıl almasın ki; katman katman kızaran kadayıfın içinde yer alan tereyağı ve peynirin harmanlamasıyla mükemmel bir lezzet uyumu yakalayan künefenin lezzet sırrını ise şerbeti oluşturuyor. Ustalık mahareti gerektiren ve künefeye damak zevki katan şerbette en çok dikkat edilmesi gereken nokta şerbetin ılık, künefenin ise sıcak olmasıdır. Eğer şerbet sıcakken şerbeti dökerseniz künefe hamur olacaktır. Damaklarda unutulmaz bir tat bırakan künefede kullanılan malzeme kadar özel pişirme tekniği ve usta ellerin deneyimli dokunuşları da oldukça önemlidir. Menüsündeki yemekleri kadar tatlılarında da oldukça iddialı olan Tekin Usta’nın müdavimlerine unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşattığı künefe ise ağzının tadını bilen misafirler için özenle hazırlanıyor ve özel olarak servis ediliyor.

Künefenin Önlemez Yükselişi

Çıtır çıtır kızarmış, akışkan peyniriyle şerbeti tam kıvamında, bol fıstıklı, bol kaymaklı bir künefeye kim hayır diyebilir? Pek çok kişinin de karşı koyamadığı künefe, ülkemizde yapılan bir tatlı araştırmasında dönerin ardından en çok tüketilen tatlı olarak zirvedeki yerini garanti altına almayı başarmış. İstanbul, en çok künefe tüketilen şehir olarak birinci sırada yer alırken künefenin önlemez yükselişi Erzurum ve İzmir şehirleriyle birlikte hızla devam ediyor. Ağzının tadını bilenlerin sofralarından eksik etmediği künefe, Türkiye’nin her bölgesinden ve her yaştan tatlı severin ‘tatlıların kralı” olarak baş tacı olmaya devam ediyor.

Küçükçekmece’nin tüm mahallelerine sabah 04:00 e kadar motokurye ekibi ile hizmet veren Künefeci Tekin Usta Online sipariş sitesi ve online künefe sipariş mobil uygulamasıyla hizmet veriyor. Florya künefe, sefaköy Künefe, Havaalanı Künefe, Sultanmurat Künefe, Cennet Künefe, Tepeüstü Künefe, Cumhuriyet Künefe, Halkalı Künefe, Yeşilova Künefe, Künefeci Tekin Usta nın Hizmet Bölgeleridir. Arayın Kral Künefe Kapınıza Gelsin.

Diğer İçerikler