Başa Dön
Tekin Ustadan Efsane Lezzetler
Blog
Tekin Ustanın Izgara Kokoreçleri
Tekin Ustanın Izgara Kokoreçleri
23.09.2020 00:00:00

Kokoreç nedir? Kokoreç nasıl hazırlanır? İşte Tekin Ustanın ızgara kokoreçleri hakkında detaylar…

Öncelikle kokoreç yemek, çok eski zamanlardan itibaren devam ediyor. Tekin Ustanın Izgara kokoreçleri ise en lezzetli olan kokorece sizi ulaştıracak bir lezzet. Anadolu ve Balkanlarda, kokoreç koyunun ince bağırsağından ve mumbardan yapılır. Şişe sarılır ve kor ateşte pişirilir. Bu şeklide kızartılarak yapılan kokoreç, ekmek arasında konarak yenir.

Kokoreç Nasıl Hazırlanır?

Günümüzde kokoreçte malzemenin hazırlanması, büyük baş hayvan ya da küçük baş hayvandan olabilir. Bağırsakların en iyi şeklide temizlenmesi sağlanarak yenilecek şekilde şişe dizilmesi sağlanacaktır. Lezzet açısından en sevileni, süt kuzundan elde edilen kokoreçtir. Yapılacak olan hazırlama işlemi bu alanda deneyimli ve uzman olan kişi tarafından gerçekleşmektedir. Kokoreç nasıl hazırlanır sorusunun yanıtı da bu kapsamda verilecektir. Bakıldığında ilk olarak temizleme işlemi yapılır. Temizleme, iç dış kısmın en iyi şeklide temizlenmesi ile başlar. Daha sonra ise şişin etrafına defalarca dolama işlemi yapılır. Ara ara ince bir yağ tabakasının yerleştirilmesi, daha lezzetli olması içindir.

Kokorecin pişirilmesi;

Elbette kokorecin yapım aşamasından sonra, hazırlık tamamlandığında pişirme yapılacak. Bu işlem genellikle kokoreç için özel olarak hazırlanmış olan mangallarda olacak. Yatay bir konumda asılı bir şeklide ve döndürülerek pişirilecektir. Kızartmadan sonra kesit kesit alınarak, bol baharat kullanılarak hazırlanır. Elbette baharat kısmı tamamen size kalmıştır.

Tekin Ustanın Izgara Kokoreçlerinde Fiyat

Fiyat konusunda uygun olan ödemelerin sunulması önemlidir. Bakıldığında indirimli ödemeler ile alacağınızı da göreceksiniz. Kaliteden ödün verilmeden sunulan kokoreçler, elbette en hijyen şekilde yapılıyor. Bunun yanında piyasaya göre uygun fiyat da olması sizi memnun edecektir. Mutlaka tatmanız gerekiyor diyebileceğiniz ızgara kokoreç için baharat, turşu ve buna benzer her ikramı için tadı damağınızda kalacaktır. Fiyat konusunda sunulan seçenekleri de değerlendirip anında siz de bu alanda hizmet alabilirsiniz. Tekin Ustanın ızgara kokoreçleri fiyat konusunda memnun kalacağınız şeklide oluşturulmuştur. Değerlendirip bu alanda en iyi fiyattan hizmet alabilirsiniz. İndirimli ödemeler ve uygun fiyatlı seçenekleri değerlendirmeniz mümkün.

Diğer İçerikler