Başa Dön
Tekin Ustadan Efsane Lezzetler
Blog
Yeşilova Kebapçı Kokoreççi Tekin Usta
Yeşilova Kebapçı Kokoreççi Tekin Usta
2.10.2020 00:00:00

Yeşilova kebapçı size benzersiz bir deneyim ve lezzet şöleni yaşatmak için titizlikle ve üretim standartını bozmayarak çalışmalar yapar. Kebap denince akla birden fazla kebap türü gelmektedir. Yeşilova kebapçı size patlıcan kebabı, adana kebabı, döner kebabı, urfa kebabı, çökertme kebabı gibi çeşitler sunduğu gibi yörenin kendi lezzetlerini de sizinle buluşturmaktan keyif duyar. Bu kebapların dışında daha farklı kebap çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak yenidünya kebabı, sarımsak kebabı, soğan kebabı verilebilir. Yanında buz gibi bir ayran ile birlikte kebabınızı, taze lavaş ve bölgeye özgü yöresel lezzetlerimizden olan mezelerimiz, salatalarımız ile birlikte bu benzersiz deneyimi yaşadıktan sonra bize teşekkür edeceğinizi biliyoruz.

 

Yeşilova Kebabını Deneyin

Türk mutfağının tarihten bu yana en önemli lezzetlerinden biri şüphesiz ki kebaptır. Gerek yurt dışından gelen misafirlerin ilgisi gerekse kendi yurttaşlarımızın çok sevmesi bu değerli lezzeti daha önemli kılar. Çok çeşitli sunum şekilleri bulunan bu yemek çeşidinde kebabın türüne göre ekmek tercih edilir. Tırnaklı pide ile sunulduğu gibi aynı zamanda lavaş ile de servis edilir. Genellikle yanında ayran verilmektedir. Öncelikle Gaziantep ve Şanlıurfa gibi şehirlerimiz kebap konusunda ilk akla gelen illerimizdendir. Ülkemiz kebap çeşitliliğinde en baş sırada gelir. Her yörenin kendine has bir kebap çeşidi bulunmaktadır. Yeşilova'da bunlardan biri olarak karşımıza çıkar.

 

Dünyada Böyle Bir Kebap Yok

Ünlü Türk gezginlerinden biri olan Evliya Çelebi kendi yazmış olduğu seyahatnamesinde bu çok özel Türk lezzetine oldukça fazla yer vermiştir. Bu benzersiz deneyimi yaşamayan elbette pişman olacaktır. Yeşilova kebapçı size en taze ve en güzel etlerle, doğal baharatlar ile en sağlıklı ve en güzel kebabı sunmayı hedefler.

 

Aklınızı Başınızdan Alacak Bir Lezzet

Kebaplarımız koyun, keçi, dana, sığır etlerinin en yumuşak bölgeri ile hazırlanmaktadır. Doğal baharatlarla çeşnilendirilerek kor halinde olan kömürün veya alevin üzerinde tutularak kuru bir şekilde pişirilmektedir.

 

Tarihten Bu Yana Benzersiz Bir Lezzet

Tarihte Pers Hükümdarı Darius, savaş öncesinde çeşitli et parçalarını şişe geçirerek kızarttığı, pişirdiği ve yediği söylenir. O dönemin şartlarında ve koşullarında et güç ve zenginlik göstergesidir. Bunun dışında kebaplar Osmanlı Mutfağında da yaygındır. Hatta etler şiş yerine patlıcanların saplarına, defne yaprağının saplarına geçirilerek pişirilirdi. Kebap kültürünün bölge olarak oldukça geniş bir coğrafyaya yayıldığı görülür. Yüzyıllardır çok sevilen, bu denli yaygınlaşmış bu lezzetin varlığını deneyimlemek yurt dışından gelen misafirlerimiz için de bu sebeple cezbedici olmaktadır.

Diğer İçerikler